Tiigrikutsu tegemised Käsitöö

10Apr/140

Pühalepa vöö

Alustuseks sai lapsele rahvariietele vöö valmistatud. Seeliku saab siis valmis meisterdatud kui minu enda seeliku riie tuleb telgedelt ükskord maha. Siis võin oma esimesele seelikule käärid sisse lüüa. Sellel nimelt on tulnud mõned augud seelikusse ja vaatasin et saan teha väiksema seeliku ehk lapsele esimesed riided. Teo sammul liigume valmimiseni. Ots on avatud.

Materjalik punane ja lilla tugeva keeruga villane lõng ja linane.

Pean uhkustama oma vanema poja näputööga ka. Tema tegi mulle vööteljed kui käis põhikoolis, sellest juba mitu head aastat möödas kui tuli jutuga minu juurde, et mida ma võiks käsitöö tunnis (puutöös) teha. Mõtlesin veits ja ütlesin, küsigu õpetaja käest kas ta sellist asja võib teha. Nii ta tegigi. Puhtalt pildi järgi mille ma otsisin internetis välja. Selle ajal ei olnud neid veel väga kasutusel ja avastasin surfates internetist. Hiljem hakkasin nägema laatadel müüdi neid. Minu arvates on väike aps võiks natuke pikem eest otsast olla. Kuigi vaatasin vöö raamatust ja võrdlesin, nagu oleks õige. Tubli poja sai hakkama küll. Seisis laua all sai ära proovitud.

IMG_4132

Muster on omamoodi peaaegu pool vööd on ühe mustriga ja siis tuleb teine muster. Mitte nagu tavaliselt vaheldumisi kordub muster.

IMG_4151

Mõlemalt poolt näha mõlemat mustrit.IMG_4156

 

Jaga sõpradega...FacebookTwitterEmailGoogle+LinkedInStumbleUponRedditDiggPinterest
Comments (0) Trackbacks (0)

No comments yet.


Leave a comment

No trackbacks yet.