Tiigrikutsu tegemised Käsitöö

9Apr/130

Mitmed tegemised

Oih, lõpuks saab siis mõned tegemised ülesse panna. Kuna aadressi muudatus tuli , mis võttis aega. Ega ka palju pole jõudnud ka teha. Poolikuid töid on korvis mis tahaks lõpetamist, ning ka tehtud hetkel nähtamatuid asju. Küll kangastelgedele niisi, ning rahvariide seeliku ja vaiba  jaoks lõim ülesse loodud. Seeliku oma sai telgedelegi pandud ja natuke kootud, ning kõik ülesse harutatud kuni soasse panekuni. Võtan teise numbri soa. Lõim jäi veitsa paistma. Sai küll käsitis proovitud proovilapi peal tihedust mis oli sobiv, aga telgedel miskitmoodi ei klappinud.

Vanemal poisil oli kuu lõpus sünnipäev ja selleks puhuks sai tehtud tort. Proovisin esimest korda martsipaniga teha. Kuna poeg suur kalamees, siis idee oli teha mere stiilis tort.  Valge martsipan oli ja tahtsin ise värvida kuna pidi lihtne olema ja võimalik. Tegin küll nii nagu räägiti, aga ei olnud tulemusega rahul. Ja kibekähku mõtlesin ümber tegemise, et pärast värvin pealt ära on lihtsam ehk ja saan ka veitsa värviga mängida. Mõnest kohast tumedam, teisest heledam, nagu ikka meri. Joonistus oskused puuduvad siis kalakased ebaõnnestusid täielikult. Kuigi suurte viperustega sai torti ikkagi valmis. Ise rahul tordiga pole, aga laps oli rahul küll.

SONY DSC

 

Kaksikud olid nii kannatamatud millal küll me mune värvima hakkame. Kuna nad teadsid emme ostis ju värvi ja mäletasid ka väga hästi eelmist aastat siis ootasid juba pikkisilmi pühi. Ostsin kerged värvid millega lastel lihtne teha. Jätsin selle rõõmu puhtalt lastele. Pühade ajal lapsed värvisid mune. Sellised siis nad tulid.

Munad

Lastel jäi eelmine pliiatsi tops väikeseks, otsustasin neile uue topsiku teha. Tahtsin ära proovida "Decoupage" tehnika. Oli järgi jäetud siirupi suur pudel, millest plaanisin teha. Liim sai ostetud, ning müüja ütles, et akrüül värviga alt ära värvida. Arvasin mul kodus ikka mingit värvi leidub. Oih, aga ei leidunudki ja otsustasin siis teha puhtalt läbipaistva peale. See ju katsetus puhtalt. Teine purk oli roheline läbipaistev, millest tegin õmblustarvikute topisku. Lastele sai pandud kahte eri stiili salvrätikuid. Tüdrukule mõeldes lillelisem ja poisile siis saar ja laev. Sellised salvrätikud leidus kodust. Jah hädasti oleks vaja olnud värvi alla oleks muster paremini esile tulnud. Nüüd ei saa piltidest aru hästi. Eriti poisi poolne millest ma pilti ei teinudki. Teinekord ostan värvi ja saab veel proovitud.

IMG_2585

IMG_2586

Veel sain kätte emale mõeldud kauss. Muidugi nagu ikka mõtted olid kohe, et teen ära andmiseks, nii ka kohe luhta see läks. Algus ei olnud rahul kausiga  ja siis veel hirmud nagu alati glasuurimisega. Kui algus oled rahul, siis glasuuriga rikud ikka ära. Nii see seekord siis läkski. Kui kaussi nägin , mõte käis peast läbi selle viskan küll vasta maad. Üritasime siis uuesti glasuurida Tulemus natuke parem, aga ikkagi ei jäänud rahule. OK teine kord tuleb ehk parem. Nägin nüüd kaussi omal kohal ja see sobib päris hästi ruumiga. Sellegi poolest süda pole rahul.

Alla mustaga.Lill- kristall valge, triip paatina, II triip pipi hobune ja siis kõik üle tõmmatud nr. 6 roheline. Väljast kauss pipiga. Teist korda glasuurisin  hall valgega või kivihall ( ei kirjutanud ükesse kohe ja nüüdseks ei mäleta).

SONY DSC

 

Jaga sõpradega...FacebookTwitterEmailGoogle+LinkedInStumbleUponRedditDiggPinterest
Comments (0) Trackbacks (0)

No comments yet.


Leave a comment

No trackbacks yet.